وبلاگ

چرا از قفل هوشمند برای درب ضد سرقت استفاده کنیم؟

یکی از مهم ترین اجزای درب ضد سرقت قفل آن می باشد در واقع اگر این درب با رعایت تمام اصول و در ایمن ترین حالت ممکن تولید شود ولی قفل ایمن نداشته باشد هیچ تفاوتی با دیگر درب هایی که ضد سرقت نیست نخواهد داشت. پس در خرید درب ضد سرقت  توجه داشته باشید تا حتما امکان نصب قفل هوشمند داشته باشد.

همانطور که می دانید درب های ضد سرقت در سه نوع ترک، چینی و ایرانی تولید می شود، امنیت هر سه درب وابسته به قفلی است که در آن استفاده می شود البته لازم به ذکر است بدانید که اگر شما از قفل هوشمند درب ضد سرقت بر روی درب معمولی استفاده کنید نمی توانید توقع داشته باشید تا درب شما ایمنی لازم را داشته باشد چرا که امنیت درب وابسته به فاکتور های دیگری نیز می باشد.
قفل های درب ضد سرقت معمولا به صورت مکانیکی یا الکترونیکی طراحی می گردد، تمام قفل های مکانیکی در برابر ضربه امنیت بسیار پایینی دارد به این معنا که سارقان می توانند توسط کلید مخصوص، با ایجاد ضربه و خارج کردن پیستون بالایی, قفل درب را تحریک کرده و آن را باز کنند.
با وجود امنیت پایین قفل های مکانیکی، استفاده از آن بسیار رواج دارد چرا که از لحاظ قیمت در مقایسه با قفل هوشمند درب ضد سرقت مقرون به صرفه می باشد. قفل های مکانیکی شامل سه قسمت هسته، بدنه و دسته پنل است این قفل ها شامل پین هایی هستند که با وارد شدن کلید و برخورد لبه ناهموار با آنها حرکت می کند، زمانی که کلید پین ها را حرکت می دهد پین های موجود در بدنه از سیلندر قفل خارج شده و با ایجاد حرکت سیلندر قفل باز می گردد.
در رابطه با ساختار قفل هوشمند درب ضد سرقت می توان به وجود موتور کوچکی اشاره کرد که در قاب اصلی قفل تعبیه شده و توسط پالس الکتریکی کنترل می شود، این کنترل به نحوه های مختلف انجام می شود مثل استفاده از کارت خوان الکتریکی ، صفحه کلید جهت وارد کردن رمز یا سنسور کنترل از راه دور.

 

آشنایی با قفل هوشمند درب ضد سرقت و مزایای آن 

قفل هوشمند (دیجیتال) درب ضد سرقت به علت غیر قابل نفوذ بودن آن، به قفلی پر کاربرد تبدیل شده است به خصوص در جاهایی که امنیت بسیار مهم است و در الویت قرار دارد. مثلا در هتل ها به جهت حفظ امنیت مسافران از قفل های هوشمند کارتی استفاده می شود.
دیگر مدل های قفل هوشمند درب ضد سرقت شامل قفل اثر انگشت، رمز عبور، تشخیص چهره، چاپ کف دست و قفل کارتی می باشد هر کدام از این مدل ها دارای ویژگی و کاربردی خاصی بوده که می توانید بسته به نیاز خود انتخاب نمایید.

 

قفل هوشمند از راه دور

 

با خیال راحت مدتی طولانی از خانه بیرون بروید

طراحی قفل هوشمند درب ضد سرقت باعث شد تا دیگر نیازی به کلید نداشته و بدون دردسر وارد خانه شوید، کیفیت بالای آن نیز هنگام ساخت موجب شده تا سالها با یک باتری و بدون خرابی کار کند، شما می توانید با اطمینان کامل از این قفل استفاده کنید و دیگر به هیچ وجه نگران وسایل خانه نباشید.

 

از راه دور قفل درب را کنترل کنید

همانطور که گفته شد برخی قفل های الکترونیکی دارای سنسور کنترل از راه دور است شما به وسیله این ویژگی می توانید رفت و آمد ها را کنترل کنید به طور مثال مشخص کنید در یک بازه ی زمانی با رمزی خاص درب باز شود، شما به وسیله این مدل قفل هوشمند درب ضد سرقت به راحتی از رفت و آمد ها مطلع می شوید و می توانید حتی در دورترین فاصله از منزلتان درب را برای هرکسی که می خواهید باز نمایید.
فرض کنید به مهمانی رفته اید و فراموش کرده اید درب را قفل کنید، می توانید به راحتی از راه دور با گوشی هوشمند خود درب را قفل نمایید. از دیگر مزایای قفل دیجیتال می توان به زیباتر شدن ظاهر درب نیز اشاره کرد.

 

بررسی انواع قفل هوشمند درب ضد سرقت

قفل تشخیص چهره(بیومتریک):

در قفل های بیومتریک، مانیتوری تعبیه شده که به رایانه اسکنر متصل می باشد و می تواند عنبیه چشم فرد را که از خصوصیات منحصر به فرد انسان است با واقعیت چک کرده و درب را باز نماید. شما با نصب این مدل از قفل هوشمند درب ضد سرقت به راحتی می توانید به درب ورودی دسترسی داشته باشید و اطمینان داشته باشید که امکان هیچ کپی برداری و نفوذ وجود ندارد و از آنجایی که تماس مستقیم با قفل ندارید انتقال آلودگی به صفر خواهد رسید، این ویژگی بسیار کارآمد برای درب آزمایشگاه ها است.

 

قفل هوشمند تشخیص چهره

 

قفل کارتی درب (RFID):

RFID یک نوع دستگاه است و شامل اطلاعاتی بوده که فقط از طریق اسکنر خوانده می شود و به محض دریافت اطلاعات ورودی، سیگنال ها را به قفل دیجیتال درب ضد سرقت فرستاده و درب را باز می نماید.

 

قفل هوشمند کارتی

قفل رمز دار:

قفل های رمز دار متصل شده به کامپیوتری کوچک است که در حافظه خود رمزی که کاربر وارد کرده را نگهداری می کند و شما برای هر بار ورود توسط صفحه کلیدی که به آن متصل است رمز را وارد کرده و اگر کدتان با رمز موجود در حافظه کامپیوتر یکی باشد درب باز می شود.

 

قفل هوشمند رمز دار

 

شرایط نصب قفل دیجیتال درب ضد سرقت

برای نصب قفل دیجیتال درب ضد سرقت لازم است شرایط زیر را بررسی نمایید:
بررسی ابعاد درب ضد سرقت: ضخامت 5/3 الی 9 سانتی متر
فاصله طرح های روی درب تا لبه: 12 سانتی متر
بررسی جنس درب: چوبی است یا فلزی
بررسی نوع درب: دست راست است یا چپ
بررسی طول شفت: عدم خروج از مرکز درب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 19 =