وبلاگ

راه های افزایش امنیت ساختمان

امنیت یکی از نیازهای بشری به حساب می آید. همه ما نیاز داریم در خانه و ساختمانی زندگی کنیم که از امنیت قابل قبولی برخوردار است. به همین دلیل راه های افزایش امنیت ساختمان از آن موضوعاتی است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرند.
 خرید درب ضد سرقت در تهران افزایش چشم گیری داشته است و این موضوع هم نشان می دهد که عموم مردم به دنبال راهی برای افزایش امنیت محیط زندگی خود هستند، اما چه راه های دیگری برای این کار وجود دارد؟ در ادامه این روش ها را توضیح می دهیم.

 

چگونه امنیت ساختمان را افزایش دهیم؟

چگونه امنیت ساختمان را افزایش دهیم؟

برای این کار راه های زیر پیش روی شما قرار دارد؛

درب ورودی ضد سرقت

یکی از رایج ترین روش هایی که برای افزایش امنیت ساختمان وجود دارد، استفاده از درب های ضد سرقت است که امنیت بالایی را به ساختمان شما می دهند. البته به شما توصیه می کنیم که این درب ها را از مراکز معتبر خریداری کنید و دربی را انتخاب کنید که برای ساختمان شما مناسب است.

 

انواع درب های CNC

 

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته هم از آن راه هایی است که باعث می شود ساختمان شما امنیت بالایی داشته باشد. مسلما اگر سارقان بدانند که در محلی دوربین مدار بسته وجود دارد و تصویر آن ها ضبط می شود، از آن محل دوری می کنند، چون احتمال دستگیری آن ها بسیار بالا است و خوب هیچ سارقی هم نمی خواهد که دستگیر شود.

 

روشنایی محل را افزایش دهید

احتمالا می دانید که بیشتر سرقت ها در شب انجام می شود و دلیل اصلی آن هم تاریکی هوا است، یعنی در هوای تاریک سارقان شناسایی نمی شوند و همین موضوع باعث می شود که بهتر بتوانند کار خود را انجام دهند.
از این رو اگر می خواهید امنیت ساختمان خود را افزایش دهید، باید در شب ها و ساعاتی که هوا تاریک است، از روشنایی مناسبی برای ساختمان خود استفاده کنید تا فرصتی برای سارق ها به وجود نیاید. از لامپ های کم مصرف برای این روشنایی استفاده کنید که در مصرف برق هم صرفه جویی کرده باشید.

نگهبان ساختمان

در بسیاری از موارد نگهبان هم می تواند انتخاب خوبی برای امنیت ساختمان شما باشد. در یک آپارتمان می توانید شخصی را به عنوان لابی من استخدام کنید، وجود این شخص امنیت ساختمان شما را نه تنها در شب بلکه در همه ساعات شبانه روز افزایش می دهد. در مجتمع های مسکونی هم می توان از نگهبان برای این کار بهره برد.
در بعضی از موارد هم شاهد این هستیم که همسایه های یک کوچه با هم فکری هم شخصی را به عنوان نگهبان کوچه استخدام می کنند، در این حالت امنیت همه ساختمان های آن کوچه به سادگی افزایش پیدا می کند و طبیعتا در چنین حالتی هم هر شخصی هزینه کمتری را برای این کار پرداخت خواهد کرد.

مسدود کردن پنجره ها
در بعضی از ساختمان ها پنجره هایی وجود دارد که ضروری نیستند و وجود آن ها سبب پائین آمدن امنیت ساختمان می شود. در این حالت به شما پیشنهاد می دهیم که این پنجره ها را مشخص کنید و آن ها را مسدود کنید، شاید برای شما جالب باشد که همین کار ساده باعث افزایش امنیت ساختمان شما می شود، پس به آن توجهی خاص داشته باشید.

 

استفاده از دزدگیرها

یکی از وسیله هایی که در امنیت ساختمان به شما کمک می کند، سیستم اعلام سرقت یا همان دزدگیر است. این سیستم انواع مختلفی دارد، اما کاربرد آن به این صورت است که با تشخیص یک سوژه مشکوک صدای آژیر آن بلند می شود، به این صورت می توانید از ورود سارقان به منزل خود جلوگیری کنید.
سیستم های اعلام سرقت بدون سیم، با سیم و هیبریدی هستند که هر یک از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند و البته قیمت آن ها هم با یکدیگر متفاوت است.

 

قفل هوشمند از راه دور

در نهایت به شما توصیه می کنیم که در این روزها افزایش امنیت ساختمان را کاملا جدی بگیرید و متناسب با شرایطی که ساختمان شما دارد، راه هایی را برای آن در نظر بگیرید، البته بودجه مالی خود را هم مشخص کنید و تصور نکنید که برای این کار به مبلغ بالایی نیاز دارید. پیشنهاد ما این است که دو یا چند روش را در کنار هم استفاده کنید تا اطمینان بیشتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 − یک =