وبلاگ

انواع چوب‌های مناسب برای ساخت درب‌های ضد سرقت

مسلما تامین امنیت محیط زندگی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی به حساب می‌آید که باید به آن توجه ویژه‌ای شود. یکی از مواردی که بر بالا بردن امنیت خانه ما تاثیر دارد، بدون شک استفاده از یک درب ضد سرقت است.

البته توجه داشته باشید که در راستای خرید درب ضد سرقت، نکات بسیاری وجود دارد که توجه به آن‌ها سبب می‌شود انتخاب مناسبی در این راستا داشته باشید و از محیط زندگی خود به خوبی محافظت کنید. یکی از این نکات را می‌توان چوب مورد استفاده برای ساخت درب در نظر گرفت. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با چوب مناسب درب ضد سرقت، اطلاعات لازم را به دست آورید.

معرفی چوب‌های مناسب برای ساخت درب‌های ضد سرقت

در این بخش از مقاله تصمیم داریم چوب‌هایی را معرفی کنیم که از کیفیت مناسب و مطلوبی برخوردار هستند. توجه داشته باشید که استفاده از چوب مناسب درب ضد سرقت، سبب بالا رفتن کیفیت درب و در نتیجه حفاظت بیشتر آن می‌شود؛ بنابراین ساده از کنار انتخاب چوب مناسب درب ضد سرقت نگذرید.

 

معرفی چوب‌های مناسب برای ساخت درب‌های ضد سرقت

 

بررسی ویژگی چوب ماهون

ماهون یکی از انواع چوب‌های مورد استفاده برای ساخت درب است که سختی و مقاومت بالایی برای آن در نظر گرفته شده و از همین جهت یک چوب مناسب درب ضد سرقت به حساب می‌آید. همچنین باید اشاره کرد که این درب در برابر رطوبت و پوسیدگی نیز بسیار مناسب است و اگر شما ساکن شهری هستید که آب و هوای مرطوب دارد، می‌توانید از یک درب با چوب ماهون استفاده کنید.
نکته‌ای که باید در رابطه با چوب ماهون بدانید، این است که این برند از چوب به صورت فیک و تقلبی در بازار وجود دارد و شما باید بتوانید پیش از هر چیزی این موضوع را تشخیص دهید. در این راستا توصیه می‌شود برچسب‌های Swietenia macrophylla، Khaya ivorensis و همچنین کشورهای واردکننده این چوب را مورد بررسی قرار دهید. از جمله کشورهایی که این چوب را تولید می‌کنند، می‌توان به هندوراس، برزیل، بلیز، غرب آفریقا و جمهوری دومینیکن اشاره کرد.
همچنین باید متذکر شد که مدل Swietenia macrophylla چوب ماهون که مدل آمریکایی این محصول به حساب می‌آید، از کیفیت بهتری نسبت به دیگر مدل‌ها برخوردار است؛ چرا که محل رشد این چوب در منطقه‌ای داغ، آفتابی و مرطوب است و به همین سبب کیفیت مناسبی برای استفاده دارد.

چوب ماهون

 

بررسی ویژگی چوب بلوط

چوب بلوط یکی از انواع چوب‌هایی به حساب می‌آید که در آن تانین بسیاری موجود است و سبب می‌شود حشره و قارچ برای این چوب به وجود نیاید. توجه داشته باشید که درختان بلوط بومی نیمکره شمالی هستند و از آنجایی که مقاومت بالایی برای آن در نظر گرفته شده، یک چوب مناسب درب ضد سرقت به حساب می‌آید.
همچنین باید بدانید که چوب بلوط در انواع گوناگونی موجود است که می‌توان به چوب بلوط قرمز، سفید و پنبه‌ای اشاره کرد. توجه داشته باشید که هر یک از انواع چوب‌های نام برده شده ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و از همین جهت شما باید متناسب با شرایط محیطی و آب و هوا محل زندگی خود یکی از درب‌ها را انتخاب کنید. برای مثال شما باید بدانید که چوب بلوط قرمز به سبب منفذهایی که دارد، مناسب برای محیط‌های مرطوب نیست و بهتر است در چنین شرایطی از چوب بلوط سفید استفاده کنید.

چوب بلوط

 

بررسی ویژگی چوب افرا

افرا نیز انتخاب دیگری برای چوب مناسب درب ضد سرقت است که شما می‌توانید به آن اطمینان کنید. این چوب تراکم و استحکام بالایی دارد که به همین سبب می‌توان از آن برای سالیان سال استفاده کرد. همچنین باید بدانید که چوب افرا، رنگ کرم دارد که در میان رنگ کرم، رگه‌هایی از رنگ قهوه‌ای تیره استفاده شده و از همین جهت می‌تواند انتخاب مناسبی برای افرادی باشد که تمایل دارند منزل یا محیط مورد نظر خود را به زیبایی طراحی کنند. از طرف دیگر، این چوب به‌ندرت آسیب می‌بیند و استفاده از آن هزینه‌های بالا تعمیر را به دنبال نخواهد داشت.

 

بررسی ویژگی چوب گردو

چوب گردو نیز یک چوب مناسب درب ضد سرقت به حساب می‌آید که تنوع بالایی دارد. از جمله انواع این چوب می‌توان به مواردی چون کرم سفید، قهوه‌ای خنک یا روشن، قهوه‌ای شکلاتی و قهوه‌ای مایل به بنفش اشاره کرد. البته باید متذکر شد که این درب‌هایی که از چوب گردو آماده می‌شوند، به سبب منفذهای فشرده‌ای که دارند، واکس‌های رنگی را به خود جذب می‌کنند و شما می‌توانید آن‌ها را به رنگ‌های دیگری چون قهوه‌ای تیره و طلایی نیز تبدیل کرد.
چوب گردو همان‌طور که گفته شد، یک چوب مناسب درب ضد سرقت است که می‌توانید از آن برای ساخت درب ورودی منزل خود استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که هر یک از چوب‌های نام برده شده از کیفیت خوبی برخوردار هستند و شما می‌توانید با خیال راحت از آن‌ها استفاده کنید.

 

چوب گردو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 1 =