وبلاگ

تقویت درب ضد سرقت

درب ورودی خانه، از عناصر ضروری برای امنیت خانه است. اما می تواند بزرگ ترین آسیب پذیری را داشته باشد. در واقع، تقویت درب ضد سرقت یک مانع میان خانه و عوامل انسانی و محیطی است. سارقین در بیشتر موارد از طریق درب ورودی وارد خانه می شوند، پس باید مطمئن شوید که شکستن درب ورودی آسان نیست و باز کردن قفل آن به راحتی اتفاق نمی افتد.
درب های ضد سرقت به طور کلی از درجه امنیت بالایی برخوردار هستند، لولاهای درب ضد سرقت تقویت شده اند، مواد تشکیل دهنده آن ها در برابر خطرات طبیعی و هم در برابر تلاش انسان برای شکستن مقاوم هستند. همچنین عایق گرما و سرما هستند که خود مزیتی نسبت به درب های معمولی است.
 با این حال، مواردی در تقویت درب موثر هستند که در ادامه به آن ها می پردازیم. خرید درب ضد سرقت لزوما به معنای صرف سرمایه ایی عظیم نیست، زیرا خرید درب ضد سرقت کیفیت سلامت خانواده، خانه و وسایل آن را تضمین می کند.
تقویت درب ضد سرقت

جنس و وزن در تقویت درب :

 اگر درب ضد سرقت جنس خوب و مستحکمی داشته باشد، هرگز به راحتی شکسته نمی شود. در درب های ضد سرقت بی کیفیت چینی، از ورقه های نازک فولاد و آلیاژهای ضعیف استفاده می کنند تا بتوانند قیمت تمام شده درب را کاهش دهند. اما هر چه وزن درب بیشتر باشد، به این معنی است که از ورقه های ضخیم فولاد استفاده شده است، در نتیجه قیمت و امنیت بیشتری دارد.

قفل: 

عامل دیگری که باعث تقویت این نوع درب های ضد سرقت می شود، داشتن قفلی با جنس مرغوب است. از این رو، قفل هایی با جنس خوب به راحتی شکسته نمی شوند. بهترین نوع قفل ، استفاده از قفل دیجیتال است.
قفل درب ضد سرقت

چهارچوب:

 عامل موثر دیگر در تقویت درب ضد سرقت، چهارچوب است. در درب ضد سرقت از چهارچوب هایی به ضخامت 1 میل، 1.5 میل و 2 میل استفاده می شود. بنابراین، هرچه از چهارچوب هایی با ضخامت بالا استفاده شود، درب ضد سرقت از استقامت بالایی برخوردار است.
چهارچوب درب ضد سرقت

کلاف:

کلاف درب یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در تقویت درب ضد سرقت است. اکثر سارقان از روش دیلم استفاده می کنند، لذا کلاف درب باید محکم باشد. هر چه ضخامت آن بیشتر باشد، امنیت آن افزایش می یابد. البته با توجه به وزن زیاد درب ها باید تناسب میان ضخامت کلاف درب و تعداد لولاها رعایت شود.

شبکه فلزی داخل درب:

 از دیگر موارد موثر در تقویت درب ، شبکه فلزی به کار رفته است. این شبکه ها در مدل های ایمن به طور کامل و در بعضی دیگر 70 درصد، 50 درصد و حتی 20 درصد نیز استفاده می شوند.
رزت هایی که روی سیلندر درب قرار می گیرند، نقش پوششی روی سیلندر دارند و هرچه در ساخت آن ها از آلیاژ با کیفیت استفاده شود، ایمن تر هستند و نقش بسزایی در تقویت درب ضد سرقت ایفا می کنند.

چشمی دیجیتال:

چشمی دیجیتال درب ضد سرقت با عکس گرفتن از شخص پشت درب مانند دوربین های نظارتی عمل می کند و در افزایش امنیت و تقویت درب، نقش مهمی دارد. از این رو، مدارک خوبی از سارق جمع آوری می کند.

قفل هوشمند:

 قفل هوشمند از دیگر مواردی است که در تقویت درب ضد سرقت استفاده می شود. زمانی که سارق کوچکترین ضربه ای به قفل وارد کند، آژیر آن به صدا درآمده و از تخریب جلوگیری می کند.
قفل هوشمند دیجیتال درب ضد سرقت

ضخامت ام دی اف:

 شاید در نگاه اول ضخامت ام دی اف مورد توجه قرار نگیرد، اما قطعا ضخامت 10 میل به دلیل ضخامت و تراکم بیشتر، در مقایسه با ضخامت 8 میل امنیت بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هجده =