وبلاگ

نصب درب ضد سرقت بدون تخریب

امروزه با توجه به امنیت بسیار زیاد درب های ضد سرقت، تمایل به نصب اینگونه درب ها و جایگزین کردن آن با درب های قدیمی در بین مردم رواج یافته است. شاید برایتان سوال شود که آیا امکان نصب درب ضد سرقت بدون تخریب بر روی چهارچوب قدیمی وجود دارد یا خیر، اکثر افراد نمی خواهند با خرید درب ضد سرقت  و جایگزین آن با درب قدیمی در چهارچوب خانه خرابی اتفاق بیوفتد و هزینه ای اضافی برای بازسازی خانه پرداخت کنند.
درب های ضد سرقت پیش ساخته در ابعاد استانداری ساخته می شود مثلا نوع چینی آن دارای چهارچوبی به شکل L بوده و ابعاد آن در حدود 105 در 205 سانتی متر می باشد و عمده تفاوت این درب ها با مدل های ایرانی و ترک در کم تر بودن قطر چهارچوب آن است که موجب ضعیف تر شدن استراکچر درب می شود منظور از استراکچر اسکلت یا شبکه فولادی به کار رفته داخل درب است.

نوع دیگر درب های موجود در بازار درب ضد سرقت ترک است که دارای چهارچوب پیش ساخته است و ابعاد آن حدودا 112 در 215 سانتی متر می باشد و از ورقی با ضخامت 1.5 میلیمتر ساخته شده است. درب های ترک در دو نوع کشویی و ثابت طراحی می گردند نوع کشویی دارای چهارچوب قابل تنظیم و مدل ثابت آن دارای چهارچوب ثابت است و امکان تغییر در اندازه آن وجود ندارد. درب های ایرانی نیز در سایزهای 105 در 210 و110 در 210 ساخته و عرضه می گردند.

با توجه به ابعاد ذکر شده می توان تصمیم گرفت آیا امکان نصب درب ضد سرقت بدون تخریب بر روی چهار چوب قدیمی مد نظرمان امکان پذیر است یا خیر.

 

 شرایط نصب درب ضد سرقت روی چهارچوب قدیمی

مهمترین مورد در نصب درب ضدسرقت بدون تخریب بر روی چهارچوب منازل، ابعاد داخل به داخل چهارچوب قدیمی می باشد با توجه به ابعاد ذکر شده برای درب های ضد سرقت چینی و ترک اگر چهارچوب های قدیمی شما در حد 5/0 یا 1 سانتی متر بزرگ تر باشد می توان نصب را بدون هیچ دردسری بر روی چهارچوب قدیمی انجام داد و در صورتی که کناره های آن مقداری باز بماند توسط نصاب با مصالح سیمان و گچ پوشانده می شود.

 

نصب درب ضد سرقت

در حالت دیگر اگر ابعاد داخل به داخل چهارچوب قدیمی کوچکتر از ابعاد استاندارد باشد سه راه پیش روی ما می باشد راه اول ساخت درب ضدسرقت با ابعاد کوچکتر و غیر استاندارد که ممکن است در آینده در هنگام جابجایی اثاث مشکل ایجاد کند راه دوم تخریب و خارج کردن چهارچوب قدیمی است که فضای بیشتری را جهت نصب درب به نصاب می دهد و اخرین راه برای نصب درب ضد سرقت بدون تخریب تولید درب با چهارچوب کشویی می باشد.
این سبک از چهارچوب در هنگام نصب دو تکه شده و یک تکه ی آن از بیرون و تکه ی دیگر آن از داخل سرجای خود قرار گرفته و لغاز دیوار را اصطلاحا بغل می کند، لغاز به پهنا و قطر دیوار که درب ضد سرقت روی آن نصب می شود گفته می شود که هرچقدر قطر دیوار ضخیم تر باشد ایمنی درب در برابر سارقان بیشتر می شود. چهارچوب کشویی از لحاظ قیمت یک مقدار گرانتر از چهارچوب های معمولی بوده ولی در هنگام نصب کار نصاب را بسیار راحت می کند. اینگونه چهارچوب ها روی بازه ابعادی 100 تا 115 عرض و حدود 200 تا 215 ارتفاع بدون کوچکترین تخریبی نصب می شوند.
بعد از نصب درب ضد سرقت بدون تخریب مشکلی که پیش می آید این است که امکان دارد هنوز چهارچوب قدیمی در معرض دید باشد برای رفع این مشکل باید از MDF، چوب و پروفیل برای پوشاندن آن استفاده کرد.
یکی از مهم ترین ویژگی های درب های ایمنی چهارچوب بسیار محکم آن است زمانی که شما قصد دارید از همان چهارچوب های قدیمی استفاده کنید شاید فکر کنید درب جدید، ایمنی و کیفیت اولیه را ندارد برای رفع این مشکل و به جهت افزایش استحکام چهارچوب، پشت آن را با مصالحی چون سیمان، ماسه و یا فوم فشرده شده تقویت می نمایند.
معمولا اگر نصب کننده های تیم حرفه ای نیکان درب تشخیص دهند که امکان نصب درب ضد سرقت بدون تخریب بر روی چهار چوب قدیمی وجود دارد در مدت زمانی کوتاه و کم تر از یک هفته نصب را انجام می دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 3 =