وبلاگ

آپشن‌های درب ضد سرقت قسمت سوم

معرفی انواع المان‌های الکترونیکی قابل‌نصب روی درب‌های ایمنی

اگر در مقاله‌های قبلی ما را همراهی کرده و مطالب را مطالعه کرده باشید، می‌دانید که یک سری آپشن و المان‌های اضافه مطابق سفارش مشتری قابل‌نصب روی درب‌های ضد سرقت می‌باشد. همان‌گونه که ذکر کردیم این المان‌ها به‌صورت کلی در دو دسته تقسیم‌بندی می‌شود که دسته اول آپشن‌هایی است که ایمنی درب را افزایش داده و دسته دوم زیبایی درب را بهبود می‌بخشند. در مقاله قسمت قبل (دوم) بخشی از دسته‌ اول (المان‌های افزایش امنیت درب) را که مربوط به معرفی و تحلیل فنی قفل‌های مکانیکی بود خدمتتان توضیح دادیم؛ و در این مقاله قصد داریم شما را با انواع المان‌های الکترونیکی قابل‌نصب روی درب‌های ایمنی آشنا کنیم. مجدداً لازم به یادآوری می‌باشد کلیه‌ این آپشن‌ها قابل‌اجرا توسط نیکان در پارسیان بر روی سفارش‌های شما دوستان و مشتریان عزیز می‌باشد. با ما همراه باشید.

Lock

منظور از المان الکترونیکی چیست؟

این‌گونه المان‌ها برخلاف دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مکانیکی، نیروی محرکه‌ خود را از الکتریسیته یا برق می‌گیرند؛ حال این نیروی الکتریسیته می‌تواند توسط باتری یا برق شهری تأمین شود. باتری‌های بکار رفته داخل قطعات الکترونیکی می‌تواند یک‌بارمصرف بوده یا از نوع کم دردسر آن و به صورت شارژی باشد که هر بار سیستم به برق شهری وصل می‌شود به‌صورت اتوماتیک باتری آن شارژ می‌شود. دسته‌ای دیگر از المان‌های الکترونیکی مستقیماً با برق شهری کار می‌کنند، به این صورت که برای روشن کردن سیستم، شما حتماً باید آن را به برق وصل کنید. برای توضیح بیشتر چند مثال می زنیم! در کنترل تلویزیون‌هایی که در منزل همه‌ ما وجود دارد باتری‌های یک‌بارمصرف وجود دارد که پس از تمام شدن باید آن را دور انداخته و از یک باتری جدید استفاده کنید. مثال دیگر برای نوع دوم یعنی سیستم الکترونیکی با باتری شارژی می‌توان ماشین ریش‌تراش آقایان را مثال زد؛ که حتماً قبل از استفاده مدتی در برق باشد تا باتری آن برای استفاده شارژ شود؛ و مثال برای نوع سوم می‌توان به سیستم کامپیوتر منزل اشاره کرد که برای بهره‌گیری از آن باید مستقیماً به پریز برق شهری وصل باشد. حال پس از شناخت بهتر از المان‌های الکترونیکی در ادامه مقاله به کاربرد آن‌ها در درب‌های ضد سرقت نیکان در پارسیان می‌پردازیم.

 

المان‌های الکترونیکی بسیار متنوعی را می‌توان نام برد که قابل‌اجرا روی درب‌های ضد سرقت باشند که ما در اینجا تعدادی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آن‌ها را خدمتتان عرض می‌کنیم. ازجمله‌ این المان‌ها می‌توان به قفل‌های آلارم‌دار ضد سرقت، دزدگیر آلارم‌دار، انواع قفل هوشمند، چشمی‌های دیجیتالی و مغزی دیجیتالی قفل اشاره کرد که در موردشان توضیح می‌دهیم.

قفل‌های آلارم دار اعلام سرقت

این‌گونه از قفل‌ها دارای سیستمی می‌باشند که با صدای آژیر بسیار بلند دیگران را از حضور شخصی که در حال انجام فعالیت‌های غیرمعمول می‌باشد مطلع می‌سازد. حال این فعالیت‌های غیرمعمول چیست؟ این نوع قفل دارای سنسورهای حساس به صدا و ضربه می‌باشد و در صورتی که سارق برای تخریب روزت درب ضد سرقت و مغزی درب به آن چند ضربه وارد کند صدای آلارم آن پخش می‌شود.

دزدگیر آلارم دار

دزدگیرهای آلارم دار، یک دستگاه الکترونیکی جداگانه می‌باشند که ارتباطی با قفل درب ندارند و با باز و بسته شدن لنگه درب عمل می‌کنند. دزدگیر آلارم دار روی لنگه در و پایین قفل اصلی درب نصب می‌شود، به‌صورت دستی تنظیم شده و یک کد به آن داده می‌شود. هنگامی‌که درب باز می‌شود دزدگیر بوق زده و 10 ثانیه زمان می‌دهد تا کدی که برای آن تعریف‌شده را وارد کنید و در صورتی که کد در زمان مقرر وارد نشود صدای آلارم بسیار بلندی را پخش می‌کند.

انواع قفل‌های هوشمند الکترونیکی

برای معرفی و توضیح عملکرد کلیه قفل‌های هوشمند الکترونیکی اگر بخواهیم می‌توانیم کتابی هزارصفحه‌ای شاید هم بیشتر بنویسیم ولی اگر به‌طور خلاصه و البته کامل بخواهیم توضیح دهیم می‌توانیم بگوییم که این قفل‌ها دارای یک پنل قابل تنظیم می‌باشد. قفل‌های دیجیتال با توجه به قیمت و فناوری آن‌ها توسط اسکن چهره، اثرانگشت، کارت، کد رمز عمل می‌کنند. البته همه آن‌ها توسط کلید فیزیکی نیز کار می‌کنند که در مواقع خاص مشکلی متوجه صاحب‌خانه نباشد.

قفل تشخیص چهره
چشمی‌های دیجیتالی

چشمی‌های دیجیتالی که زمان زیادی از ورودشان به بازار درب ضد سرقت نمی‌گذرد توانسته‌اند پیشرفت چشمگیری در این صنعت به وجود آورده‌اند. چشمی‌های دیجیتال دارای یک دوربین الکترونیکی مثل گوشی تلفن همراه هستند که بیرون درب ضد سرقت نصب و دارای یک نمایشگر نیز هستند که سمت داخل منزل نصب می‌شود. این‌گونه چشمی‌های دیجیتال، سیم‌کارت نیز می‌خورند. همچنین این چشمی ها مجهز به یک دکمه هستند که فردی که پشت درب ایستاده برای زنگ زدن از آن استفاده می‌کند. چشمی‌های دیجیتال قابلیت ارسال عکس برای صاحب‌خانه را دارد و حتی صدای محیط را نیز می‌تواند ضبط و برای گوشی تلفن همراه شما ارسال کند. به عبارتی اگر شما منزل نباشید و فردی به منزل شما مراجعه کند و در نبود شما زنگ بزند، شما می‌توانید به‌صورت زنده او را روی گوشی تلفن همراه خود ببینید.

-dorebel

مغزی‌های دیجیتالی

نصب این المان بسیار سریع و ساده بوده و هیچ تغییری در ساختمان درب ضد سرقت ایجاد نمی‌کند. به‌نحوی‌که حتی خود مصرف‌کننده هم می‌تواند این کار را انجام دهد. برای نصب مغزی دیجیتال، ابتدا با باز کردن چند پیچ، مغزی مکانیکی را در می‌آوریم و سپس مغزی دیجیتال را وارد محفظه قفل می‌کنیم و پیچ‌ها را می‌بندیم. به همین راحتی! از جمله مزایای این مغزی‌ها می‌توان به اثرانگشتی بودن، ریموت دار بودن، قابلیت اتصال به گوشی تلفن همراه و … اشاره کرد که شما از راه دور به وسیله اپلیکیشنی که روی گوشی تلفن همراهتان هست می‌توانید درب را برای شخص دیگری باز کنید.

SAMSUNG-DOOR-LOCK-Mortise-4-300x300

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + پنج =