وبلاگ

ابعاد درب ضد سرقت

یکی از دغدغه های مشتریان هنگام خرید درب ضد سرقت، ابعاد آن می باشد. همانطور که می دانید با افزایش اندازه و ضخامت درب قیمت آن افزایش پیدا می کند. از این رو مشتریان به دنبال تولید کننده ها و فروشندگانی هستند که درب ضد سرقت را با ابعادی استاندارد تولید و عرضه کنند. در این صورت می توانند درب مد نظرشان طوری سفارش دهند که هم در هزینه و هم در زمان تحویل، صرفه جویی شود. بهتر است قبل از سفارش از ابعاد و ضخامت درب مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشت مقاومت درب است، این مقاومت باید به گونه ای باشد که فشاری حدود 159 کیلوگرم را تحمل کند. در ادامه به تحلیل و بررسی ابعاد درب ضد سرقت و استانداردهای جهانی آن خواهیم پرداخت.

 

ابعاد درب ضد سرقت ترک

ابعاد درب ضد سرقت ترک

کیفیت درب ضد سرقت ترک و سهولت در واردات از این کشور سبب شده تا در بین درب های وارداتی، طرفداران زیادی پیدا کند. در بین تولید کنندگان کشور ترکیه استاندارد ابعاد درب ضد سرقت اغلب اوقات 112*521 سانتی متر و باز شو مفید آن حدود 90*205 سانتی متر می باشد. باتوجه به تمایل کارفرمایان و نیاز مشتریان درب های وارداتی از کشور ترکیه دچار تغییراتی شده اند. درب ها به دو صورت آماده و قابل مونتاژ وارد کشور می شوند. ابعاد درب ضد سرقت ترک آماده 101*205 و با بازشوی مفید 97*204 و ابعاد درب ترک مونتاژ ایران 97*204  با باز شوی مفید 93*203 می باشد.

باتوجه به توضیحات بالا درمی یابیم که کارفرمایان ایرانی با توجه به تغییراتی که در ابعاد درب ترک می دهند، تمایل چندانی به استفاده از این نوع درب ندارند.

 

ابعاد درب ضد سرقت چینی

 

ابعاد درب ضد سرقت چینی

 

قیمت مناسب درب های ضد سرقت چینی باعث شد تا طرفداران خاص خود را پیدا کند. اما هماطور که میدانید تولید کنندگان چینی استانداردها و کیفیت لازم در تولید درب ها را رعایت نمی کنند. ابعاد درب ضد سرقت چینی در اکثر موارد حدود 105*205 می باشد. حداقل استاندارد عرض یک درب معمولی 90 سانتی متر است بنابراین درب های چینی از این نظر قابل قبول هستند. عدم تایید این درب ها از نظر استاندارد ابعاد آن نیست بلکه مواد اولیه به کار رفته در مراحل تولید آن است.

با این حال تولید کنندگان این کشور سعی دارند درب ها را مطابق با ابعاد مد نظر مشتری تولید نمایند و وارد کنندگان نیز ابعادی که خریدار بیشتری دارد را وارد و در بازار عرضه کنند.

 

 

ابعاد درب ضد سرقت در اروپا

در اروپا کشورهایی نظیر فرانسه و ایتالیا در تولید درب ضد سرقت پیشتاز هستند که از بهترین و جدیدترین روش های تولید در این صنعت استفاده می کنند. بنابراین ابعاد درب ضد سرقت تولید شده در اروپا میتواند یک الگو و ملاک برای سایر تولید کننده ها باشد. با این حساب شرکت های تولید کننده ابعاد یکسانی برای تولید ندارند.

ابعادشرکت های تولید کننده اروپایی:

شرکت okey : 92*205

شرکت Pd secure :  106*216

شرکت Golden door : ابعادی مابین دو شرکت بالا

 

 

ابعاد درب ضدسرقت ایرانی

ابعاد درب ضد سرقت ایرانی

درب های ایرانی عمدتا در سایز های 105*210 ساخته و عرضه می شوند. البته برخی از همکاران تولید کننده درب ها را در سایز 110*210 در صورت سفارش گرفتن تولید می کنند. بنابراین سفارشی سازی ابعاد درب ضدسرقت ایرانی به راحتی امکان پذیر است. توجه داشته باشید هر دو سایز استاندارد می باشد.

با بررسی  ابعاد درب ضدسرقت در نقاط مختلف جهان مشاهده نمودید که این نوع درب اندازه مشخصی نداشته و ابعاد آن قابل تغییر است. در صورت سفارش هرکدام از درب های ضد سرقت پنل برجسته،برجسته سوپرلوکس، سی ان سی و ملامینه توجه داشته باشید ابعاد آن از  110*230 بیشتر نشود. با افزایش بیش از حد ابعاد، وزن درب افزایش یافته و امکان افتادن آن وجود دارد. همچنین عدم توجه به اندازه های درب، هنگام جابه جایی مشکلاتی از قبیل رد نشدن یخچال های ساید باید ساید را به بار خواهد آورد.

 

 

عواقب نصب نادرست

 

عواقب نصب غلط

 

1.عدم حرکت روان درب

یکی از مشکلاتی که در صورت نصب غلط برای درب شما رخ می دهد کشیده شدن آن بر روی زمین و ناروانی در حرکت است. صدای ناشی از کشیده شدن درب بر روی کف و حرکت سخت آن شما را آزرده خاطر خواهد کرد.

 

2.عدم بسته شدن درب

اگر درب به درستی و با رعایت همه نکات نصب شده باشد، هنگام بسته شدن نیازی به فشار بیش از حد نخواهد داشت.

در غیر این صورت درست نصب نشده و این میتواند نشان از عدم تراز بندی صحیح درب و چهارچوب باشد. از صدای آن هنگام بسته شدن میتوان دریافت که درست بسته شده است یا خیر.

3.آسیب به کف پوش

اگر جنس کف پوش ها نامرغوب باشد در صورت کشیده شدن درب بر روی آن سبب آسیب و خرابی کف خواهد شد .

به طور کلی باید گفت منشا تمام موارد بالا عدم تراز بندی، اندازه گیری غلط و انجام عمل نصب توسط فردی غیر متخصص می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفت =