وبلاگ

نحوه ساخت استراکچر درب ضد سرقت

یکی از راهکارهایی که منجر به افزایش ضریب ایمنی اماکن مسکونی و تجاری در برابر سرقت می شود، استفاده از درب های ضد سرقت است. درب های ضد سرقت از اجزای مختلفی ساخته می شوند و یکی از مهم ترین این اجزا، استراکچر است.
در واقع استراکچر درب، به همان‌ شاسی و چهارچوب داخلی درب های ضد سرقت گفته می شود. ما سعی داریم در این مطلب نحوه ساخت استراکچر و انواع آن را بررسی کرده و به نکات مهمی که باید در خرید درب و ساخت استراکچر، به آنها توجه شود، اشاره کنیم.

قدرت استراکچر درب های ضد سرقت

استراکچر، یکی از اجزای مهم و اصلی درب های ضد سرقت است که سایر اجزای درب، بر روی آن نصب می شوند. استراکچر، حفاظ بسیار محکمی در برابر ورود سارقین به ساختمان است؛ بنابراین، خرید این درب ها، برای هر خانه ای ضروری است. اگر شما ساکن تهران و حومه هستید می توانید با خرید درب ضد سرقت در تهران، از نیکان در پارسیان خانه خود را ایمن کنید.

اهمیت استفاده از استراکچر درب ضد سرقت

نوع استراکچر استفاده شده در درب های ضد سرقت، ارتباط مستقیمی با ضریب امنیت درها دارد؛ در واقع هر چقدر جنس مواد به کار رفته در استراکچرها از کیفیت و دوام بالاتری برخوردار باشد، به همان اندازه میزان کیفیت و ضریب ایمنی درب های ضد سرقت افزایش می یاید.

 

استراکچر درب های ضد سرقت

 

انواع استراکچر درب های ضد سرقت

هر چقدر قدرت و کیفیت مواد به کار برده شده در استراکچر بیشتر باشد، امنیت درب های ضد سرقت به همان اندازه بیشتر خواهد شد. استراکچر درب های ضد سرقت معمولا به دو نوع تقسیم می شوند:

۱. نوع اول استراکچر

در این نوع استراکچر، با پروفیل های از جنس فولاد، یک کلاف فلزی به صورت محیطی ساخته می شود و سپس یک ورقه فولادی با ضخامت 7/. و 1.5 میلی متر، بر روی این کلاف جوش داده می شود. این ورق فولادی را، به صورت سینوسی می سازند و به همین صورت هم در قسمت بیرونی درب نصب می کنند، تا درب را نسبت به هر گونه ضربه ای که توسط سارقین اعمال می شود مقاوم کند. البته در بعضی از مواقع، برای افزایش هر چه بیشتر امنیت درب، یک ورق فولادی با ضخامت 7/. و 1.5 میلی متر، در جهت مخالف کلاف فولادی، جوش داده می شود.

۲. نوع دوم استراکچر

در این نوع استراکچر نیز، پروفیل هایی استفاده می شود که از جنس فولاد هستند. نوع و سایز این پروفیل های فولادی، با توجه به ضخامت درب تعیین می شود، از این پروفیل ها، یک کلاف فلزی به صورت محیطی ساخته می شود. سپس ۳ الی ۴ کمربند فولادی، به صورت افقی به دو کمربند پروفیل عمودی محیطی جوش داده می شود تا باعث استحکام هر چه بیشتر درب، در برابر ضربه و فشار شوند.
در انتها نیز، یک ورقه فولادی با ضخامت 7/. و 1.5 میلی متر را روی این کلاف ها جوش می دهند. در این نوع استراکچر نیز دقیقا مثل استراکچر نوع اول، یک ورق فولادی با ضخامت 7/. و 1.5 میلی متر را در جهت مخالف کلاف فولادی جوش می زنند.

 

نکاتی که باید در ساخت استراکچر درب رعایت شوند

در ساخت استراکچر درب ، توجه به موارد زیر ضروری است:
استفاده از ورق های فولادی با کیفیت و دوام بالا
فولاد از مقاومت بالایی برخوردار است؛ بنابراین استفاده از آن در ساخت استراکچر درب ، امنیت این درها را بالاتر می برد.
استفاده از الکترودهای جوشکاری با کیفیت برای اتصال ورق های فولادی
در واقع وظیفه الکترود، متصل کردن ورق ها و پروفیل های فولادی به کار رفته در استراکچر است و هر چقدر این الکترودها باکیفیت تر باشند، دوام و مقاومت قطعات متصل شده در استراکچر افزایش می یابد.

 

اجزای درب ضد سرقت

استفاده از کادر مجرب و حرفه ای در فرآیند ساخت استراکچر

یکی از مواردی که باید در ساخت استراکچر درب ضد سرقت مورد توجه قرار گیرد، استفاده از کادر مجرب و حرفه ای است؛ استراکچر فلزی که در ساخت درب های ضد سرقت استفاده می شود، از سازه های فلزی صنعتی محسوب می شود و ساخت آن مراحل بسیار سختی دارد؛ به همین دلیل باید در ساخت آن، نهایت دقت و ظرافت را به خرج داد.

سازندگان استراکچر، باید با مهارت خاصی، قطعات را به یکدیگر متصل کنند و هر چقدر در کار خود حرفه ای تر باشند، کیفیت افزایش می یابد.

نتیجه گیری
به منظور افزایش ایمنی ساختمان ها و جلوگیری از به سرقت رفتن اموال و وسایل منزل، باید از درب های ضد سرقت استفاده شود. این درها ایمن نخواهند بود، مگر اینکه در ساخت آنها از استراکچر باکیفیت و بادوام استفاده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =