وبلاگ

تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت چگونه انجام می شود؟

یکی از مشکلاتی که امروزه ذهن خانواده ها را به خود مشغول کرده است، وجود امنیت و حریم خصوصی و نحوه ایجاد یک محیط امن برای آرامش بیشتر است. درب های ضد سرقت نمادی از امنیت، حریم خصوصی و آرامش ساکنین خانه هستند. افراد برای برطرف کردن نگرانی های خود حاضر به استفاده از ابزار های مختلف هستند.امروزه نصب درب ضد سرقت یکی از مواردی است، که در صنعت ساختمان سازی مورد توجه بسیاری قرار گرفته و روز به روز روند رو به رشدی را تجربه می کند، زیرا درب ضد سرقت از امنیت بالایی برخوردار است و همچنین زیبایی ظاهری بی نظیر آن باعث شده تا به امری حیاتی در خانه تبدیل شود.
درب های ضد سرقت پس از مدتی استفاده و بنا به دلایل متعددی دچار مشکلاتی می شوند، که در این مواقع نیاز به تنظیم و رگلاژ  به شدت احساس می شود. و چون درب های ضد سرقت دارای پیچیدگی های منحصر به فردی هستند، تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت نیاز به متخصص حرفه ای دارد که نیاز به تعمیر یا تعویض درب ضد سرقت را تشخیص دهد و افراد با تجربه به وسیله ابزار های مخصوص اقدامات لازم برای تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت خانه شما انجام می دهند.

تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت

 

 تنظیم و رگلاژ درب چگونه انجام می شود؟

تنظیم و رگلاژ درب  به این صورت است که با تنظیم ارتفاع و رفع مشکلات در قسمت لولاها و ایجاد یک تنش و توازن مستقیم در قطعات چندگانه، رگلاژ درب ضد سرقت انجام می شود.

ایراداتی که ممکن است برای درب ضد سرقت به وجود آید:

– از کار افتادن قفل درب ضد سرقت
– ایجاد ایراد در یراق الات درب ضد سرقت
– خراب شدن و شکستن لولای درب
– خراب شدن و از کار افتادن مغزی درب ضد سرقت
– ایجاد گیر و خارج شدن از رگلاژ درب ضد سرقت و مشکل در بسته شدن آن
– خرابی چشمی درب ضد سرقت که نیاز به تعویض دارد
– پایین آمدن کارایی دستگیره درب ضد سرقت و یا از کار افتادن آن
– بروز خلل در مغزی قفل درب ها
– نفوذ صدا از درب (درب های ضد سرقت عایق صدا هستند)

یکی از اساسی ترین و مهم ترین ابزار تعمیرکار در حوزه تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت، دستگاه جوشکاری است که برای جا به جایی لولاها مورد استفاده قرار می گیرد و در مواردی نیز برای جوش زدن بخش های درب ضد سرقت که دچار شکستگی یا ایراد شده است، استفاده می شود.

ابزار پر کاربرد بعدی چکش و میله آهنی در ابعاد ۵۰ سانتی متر است، که برای بالا کشیدن درب و یا ایجاد ضربه در بخش هایی از درب ضدسرقت که دچار تو رفتگی شده است استفاده می شود و نقش اهرم و ضربه کمکی را ایفا می کنند.

برای بازکردن و تعویض قفل درب ضد سرقت از آچار و پیچ گوشتی مخصوص و لوازم جانبی دیگر که یک جعبه ابزار کامل را شامل می شود استفاده می شود که در شرایط های مختلف تعمیرکار به کار می گیرد.
چهارچوب درب ضد سرقت نیز در صورت ضربه در حین بستن درب و فشار ناشی از عدم تنظیم و رگلاژ درب ضد سرقت ممکن است دچار آسیب های جزئی و کلی شود، که با توجه به دانش فنی نیروی کار می توان این مورد را نیز بر طرف کرد.

یکی از نکاتی که لازم است به آن اشاره کنیم بحث عدم توجه افراد به موضوع رفع ایرادهای درب ضد سرقت و تنظیم و رگلاژ درب  است، که در گذر زمان آسیب های جبران ناپذیری را ایجاد می کند که موجب می شود تا به جای تعمیرات مجبور به تعویض کامل درب ضد سرقت شوید که این مسئله هزینه های زیادی را به خانوار تحمیل می کند.

بسیاری از مردم تصور می کنند که باید برخی مشکلات و ایرادها را تحمل کرد و به تیم های کاری خدماتی تنظیم و رگلاژ درب اعتماد نکرد و هزینه ای برای بر طرف کردن نیاز پرداخت نکرد، زیرا این باور را دارند که این موارد ارزش هزینه کردن را ندارند در حالی که فرا رسیدن سرما در فصل زمستان، عبور صدا به خارج از منزل، گیر در باز و بسته شدن و مشکلات دیگری که ایجاد می شود تنها با تنظیم و رگلاژ درب  بر طرف می شود و آسایش و آرامش را برای شما و اعضای خانواده تان به ارمغان می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + سیزده =